Europejskie Targi Książki w Saarbrücken

W dniach 10-13 maja 2012r. Lidia Miś była gościem Europejskich Targów Książki dziecięcej i młodzieżowej w Saarbrücken w Niemczech.

Podczas tej kilkudniowej międzynarodowej imprezy pisarka dwukrotnie prezentowała swoją ksiażkę "Serce lasu", która szczególnie przypadła Niemieckim dzieciom do gustu. Autorka czytała fragmenty w języku polskim, by młodzi mieszkańcy landu Saara mogli zapoznać się z jego pięknym brzmieniem, a Barbara Scheck, aktorka teatralna zaprezentowała fragmenty książki po niemiecku.

Targi odbyły się w pięknym zamku na wzgórzu w Saarbrücken i pewnie dlatego po występie autorów czekał na nich iście królewski tron.

Jednym z najważniejszych wydarzeń były odwiedziny Marszałka Podkarpacia Mirosława Karapyty, który w tym czasie odbywał służbową wizytę w Kraju Saary.

Natomiast kolejnym wyróżnieniem było zaproszenie autorki wraz z delegacją rządową do Kancelarii Stanu Premier Pani Annegret Kramp-Karrenbauer. Pani Premier zwróciła uwagę na korzyści płynące ze wspólpracy Polsko-Niemieckiej regionów Saary i Podkarpacia.

W zakresie działań kulturalnych istotnym punktem stało się uczestnictwo cenionej autorki książek dla dzieci z Podkarpacia, Lidii Miś, na Europejskich Targach Książki - mówiła Pani Premier.

foto/J.Reczek Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego