Książki

W pewnym teatrze lalek...

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!

 
Książka W pewnym teatrze lalek w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.

Rok wydania 2014

przeczytaj recenzję

ISBN:978-83-63579-42-5
Oprawa twarda, aksamit+UV, 128 stron.Ilustracje: Laura Aldofredi
Wydawnictwo DREAMS 


Audiobook W pewnym teatrze lalek...

Czas: 1 godz. 46 min.

Opakowanie: mały digipack dwuskrzydełkowy

Rok wydania 2017
Lektor: Magdalena Karel
ISBN: 978-83-7927-836-7

 

 


Opowieści biblijne dziadzia Józefa - TOM 1 Stary Testament

Dziadzio Józef żył naprawdę. Mieszkał w drewnianym domku pokrytym starą ceglastą dachówką. To właśnie tu, z dala od miejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko wnuki, ale i całe gromady dzieciaków z wioski, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści.Autorka biblijne wątki wplata w swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był wspaniałym gawędziarzem.W pierwszym tomie Opowieści biblijnych przybliżone zostały historie Starego Testamentu, takie jak: stworzenie świata, Abraham ojcem narodów, synowie Jakuba i siła Samsona.

Książka ma nadany nihil obstat (l.dz. 66/1/2017)

Rok wydania 2017, wydanie II zmienione, rozszerzone
Oprawa twarda z gąbką lakier UV, 104 strony.
Ilustracje: Ewa Ludwikowska, Jolanta Ludwikowska
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-930941-0-3

 


Opowieści biblijne dziadzia Józefa - TOM 2 Stary Testament

 

Autorka przybliża czytelnikom dzieje Starego Testamentu, a w nim historie: Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel oraz arki Noego. W biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie przeżyła w dzieciństwie. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadka Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom, biblijne zapisy ułatwiają dzieciom rozumienie treści i odnoszą się do życia codziennego.

Książka ma nadany nihil obstat (l.dz. 1537/2012)

Rok wydania 2012
Oprawa twarda z gąbką lakier UV, 104 strony.
Ilustracje: Ewa Ludwikowska
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-63579-15-9

 

NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA GWIAZDKĘ 2012 - wybór jury
NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA ZIMĘ 2012 - wybór jury

 

Opowieści biblijne dziadzia Józefa - TOM 3 Nowy Testament

W tej części opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom Nowy Testament. Zawarła tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim jednak, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego ofiary i cud zmartwychwstania.

Książka ma nadany nihil obstat (l.dz. 1418/2013)

Rok wydania 2013
Oprawa twarda z gąbką lakier UV, 120 stron.
Ilustracje: Ewa Ludwikowska
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-63579-36-4

Wydawnictwo DREAMS

 


Opowieści biblijne dziadzia Józefa - TOM 4 Nowy Testament

Do drewnianego domku dziadków przyjeżdża gromada wnucząt, aby spędzić zimowe ferie. Podczas zabaw na śniegu, kuligu, świętowaniu Dnia Babci i Dziadka oraz innych wydarzeń dziadzio w sposób przystępny dla dzieci opowiada i wyjaśnia prawdy biblijne zawarte w Dziejach Apostolskich i Apokalipsie według św. Jana. Autorka wspomina swoje dzieciństwo, prawdziwych krewnych, a przede wszystkim ukochanego dziadka Józefa, wiejskiego gawędziarza, który żył w przysiułku Domaradza, Porębach, na Podkarpaciu.

Książka ma nadany nihil obstat (l.dz. 66/2/2017)

Rok wydania 2017
Oprawa twarda z gąbką lakier UV, 104 strony.
Ilustracje: Ewa Ludwikowska, Jolanta Ludwikowska
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-63579-90-6


Pamiętnik z Aniołem Stróżem

Mój Anioł Stróż stale mi towarzyszy… w domu, w szkole, na podwórku. Choć go nie widzę, to wiem, że każdy dzień spędzam razem z nim. Dany mi został od Boga, aby mnie strzegł i pomagał w wędrówce przez życie.

W Pamiętniku z Aniołem Stróżem możesz opisywać swoje przeżycia, snuć marzenia, układać modlitwy, podejmować postanowienia i dowiadywać się ciekawych rzeczy!

Zaproś swojego Anioła Stróża, by przeprowadził Cię przez ważne dla Ciebie sprawy. Razem z nim przyglądaj się życiu na ziemi i życiu w niebie, a kolorując ilustracje, nadaj swojemu pamiętnikowi taki wygląd, jaki tylko podpowie Ci fantazja!

 

 

Rok wydania 2017
Oprawa twarda, o strukturze płótna + wstążeczka, 195 stron.
Ilustracje: Nadzieja Zawadskaya
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-65843-02-9

 

Piękna Pani

Pewnego razu w małej alpejskiej miejscowości dwójka dzieci zobaczyła w górach świetlistą postać. Piękna Pani, bo tak Ją nazywali Melania i Maksymin, obwieściła im ważne orędzie, na koniec którego przykazała: „A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi”.

Wezwani nakazem Matki Bożej, pragniemy przybliżyć Młodemu Czytelnikowi treść orędzia wraz z wydarzeniami i osobami związanymi z objawieniem 19 września 1846 roku w La Salette we Francji. Wierzymy, że ta bogato ilustrowana opowieść pomoże Dzieciom nie tylko lepiej poznać, ale i pokochać Piękną Panią.

Autorka i zespół wydawnictwa

 

 

Rok wydania 2019
Oprawa twarda + lakier UV, 88 stron.
Ilustracje: Justyna Skoczylas
Wydawnictwo: DREAMS / ISBN: 978-83-66297-06-7