Czytamy pod choinka

5 minut dla książki – Czytamy pod choinką jest nową formułą literackiego flashmobu pokazującą, że czytać można zawsze, wszędzie i o każdej porze a także, że darzymy literaturę piękną bardzo ciepłym uczuciem. W kilku miastach: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Piotrkowie, Gdańsku, Poznaniu i Rzeszowie o 18:08 odbyło się ogólnopolskie czytanie przy choince.

W Rzeszowie, miłośnicy książek przybyli o godz. 18:00 do Teatru Maska, by wraz z aktorami teatru i Lidią Miś – Nowak, pisarką, właścicielką Wydawnictwa Dreams, wspólnie przeczytać fragment "Opowieści wigilijnej" Dickensa. Po 18:10 nastąpiła 5 minutowa cisza, podczas której uczestnicy w myślach mogli złożyć zamówienie u Świętego Mikołaja na wymarzoną książkę. A jak marzyć, to oczywiście z Wydawnictwem Dreams - organizatorem akcji. Przedsięwzięcie objął patronatem Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Choć to pierwsza taka impreza, rzeszowianie nie zawiedli - dzielnie dotrzymywali tempa lektorom, a na koniec otrzymali świąteczny podarek. Wydawnictwo zarówno wszystkim obecnym, jak również tym, którzy przyczynili się do owocnej realizacji społecznego projektu, serdecznie dziękuje.

Zapraszamy wkrótce!