Aktualności 3

W dniach 31.05 i 01.06.2009r. w Przemyślu, odbyły się spotkania autorskie Lidii Miś zorganizowane przez Kampanię Społeczną ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w ramach Centralnej Inauguracji VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytabannernia Dzieciom

Dzień dziecka został zainaugurowany 31 maja niedzielnym wieczorem z autorami książek dla dzieci: Lidią Miś, Agatą Widzowską Pasiak, Urszulą Kozłowską oraz Maciejem Orłosiem w Restauracji Wiedeńskiej w Przemyślu.

Zaraz z samego rana, 1 czerwca, ulicami Przemyśla przeszła parada kolorowych postaci z bajek, w jakie wcielili się dzieci ze wszystkich przemyskich szkół i przedszkoli. Najmłodsi poprowadzili mieszkańców miasta na Zamek Kazimierzowski gdzie do późnych godzin wieczornych świętowano VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Wspólne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima z pisarzami oraz przedstawicielami Władz Miasta Przemyśla oficjalnie rozpoczęło imprezę, którą wspólnie dalej poprowadzili Ewa Lis i Maciej Orłoś.

Na zdjęciu od prawej: Elżbieta Olszewska (wiceprezes Fundacji CPCDz) pisarki: Lidia Miś, Agata Widzowska Pasiak, Urszula Kozłowska, przedstawiciele Władz Miejskich z Przemyśla oraz Maciej Orłoś.

Niewątpliwie największą atrakcją okazał się występ Łańcuckiej "Gracji"- wyróżnionej na mistrzostwach Świata w Riese w 2007r. za taniec estradowy. Zespół zaprezentował układ "Serce Lasu".

Po występach autorka spotkała się z czytelnikami w altance na dziedzińcu zamkowym. Na zdjęciu: Lidia Miś i Elżbieta Olszewska

Patroni medialni: Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A., Polskie Radio Rzeszów